Podkład nawilżający do cery mieszanej – jaki wybrać?

Podkład nawilżający do cery mieszanej to kosmetyk, który nie tylko ukryje niedoskonałości i wyrówna koloryt cery, ale również będzie pełnił funkcje pielęgnacyjne, takie jak nawilżanie i wygładzanie naskórka. Jaki produkt wybrać, aby spełniał potrzeby skóry mieszanej? Sprawdźmy.


Podkład nawilżający do cery mieszanej – 2 w 1 – kamuflaż i pielęgnacja

Podkład nawilżający do cery mieszanej to spełnienie marzeń niejednej z nas, która na co dzień mierzy się z bolączkami skóry mieszanej, będącej dość wymagającą zarówno w pielęgnacji, jak i w makijażu. Dlaczego? Otóż cera mieszana to taki typ skóry, który w swoich potrzebach łączy potrzeby skóry tłustej i suchej. Przeważnie cera mieszana przetłuszcza się w newralgicznej strefie T (czoło – nos – broda), a na policzkach zmaga się z suchością i odwodnieniem. Spełnienie tak różnych wymagań jest nie lada wyzwaniem, dlatego znalezienie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych i makijażowych zajmuje sporo czasu i dobrego rozeznania na rynku beauty.

Cera mieszana potrzebuje nie tylko kosmetyków, które uregulują wydzielanie sebum, zmniejszą błyszczenie się skóry i delikatnie ją zmatują, ale również takich preparatów, które dogłębnie ją nawilżą i pozwolą zachować optymalny poziom nawodnienia przez cały dzień. Etap nawilżania skóry, każdego typu, jest niezwykle istotny, a w przypadku cery tłustej i mieszanej szczególnie ważny, ponieważ niedobory substancji nawilżających w pielęgnacji powodują szybsze przetłuszczanie się skóry.

Dlaczego tak się dzieje? Gdy skóra nie otrzymuje nawilżenie z zewnątrz, z kosmetyków, gruczoły łojowe pracują intensywniej, wydzielając sebum, które pełni rolę naturalnego nawilżacza. W ten sposób samoregulacja nawilżania powoduje również skutki uboczne w postaci nadmiernego błyszczenia się skóry. A tego w wielu przypadkach pragniemy uniknąć. Jak zatem temu zapobiec? Odpowiedź jest jedna. Należy dbać o optymalne nawilżenie i wybierać nie tylko kremy nawilżające, ale również podkłady nawilżające do cery mieszanej.

Nawilżający podkład do cery mieszanej pełni rolę produktu, który ukrywa niedoskonałości i jednocześnie dba o nawilżenie skóry. Warto wiedzieć, że nowoczesne podkłady coraz częściej pełnią również funkcje produktów uzupełniających pielęgnację i podtrzymujących jej efekty.

Jaki podkład do cery mieszanej? 6 właściwości

Nawilżający podkład do cery mieszanej to dobry wybór, jeżeli zmagamy się z przetłuszczającą się skórą, której dodatkowo brakuje nawilżenia. Wybierając podkład do cery mieszanej, warto zwrócić uwagę na to, aby jego formuła była:

  • lekka,
  • beztłuszczowa i niezapychająca porów,
  • z substancjami nawilżającymi,
  • zapewniająca naturalny efekt matowej skóry, bez efektu maski,
  • wyrównująca koloryt skóry,
  • zmniejszająca widoczność niedoskonałości cery.

Jedną z propozycji podkładów nawilżających do cery mieszanej jest podkład marki Bell Hypoallergenic Longwear Hydrating z serii wegańskiej, spełniający potrzeby trendu clean beuaty. Podkład zawiera kwas hialuronowy, który posiada właściwości higroskopijne. Przenika w głąb naskórka i tram wiąże cząsteczki wody, zapobiegając utracie nawilżenia. Kwas hialuronowy zapewnia skórze optymalne nawilżenie przez długi czas. Podkład zawiera 87% składników pochodzenia naturalnego. Hipoalergiczna formuła została stworzona przy współpracy z dermatologiem. Konsystencja podkładu jest lekka i bardzo dobrze stapia się ze skórą. Podkład ujednolica koloryt skóry, ukrywa niedoskonałości, wygładza fakturę skóry i nawilża ją. W efekcie makijaż z tym podkładem wygląda na skórze mieszanej bardzo naturalnie. Jest delikatny efekt matu, skóra jest miękka i odpowiednio nawilżona. Produkt bardzo dobrze się rozprowadza i pozwala budować krycie. Makijaż przez cały dzień prezentuje się świeżo i nienagannie.

Podkład nawilżający do cery mieszanej to produkt wielofunkcyjny i komfortowy. Kupując go, mamy pewność, że nasz makijaż nie tylko będzie pełnił funkcję upiększającą, ale również pielęgnacyjną.