Lakiery hybrydowe - czy można używać ich do domowego użytku?

Malowanie paznokci sięga dalekiej historii, ale dopiero kilka lat temu, na wielką skalę popularne stały się lakiery hybrydowe. Wprowadziły one totalną rewolucję i pozwoliły kobietom cieszyć się wykonanymi paznokciami przez dużo dłuższy czas, niż było to możliwe wcześniej. Mają one ogromną ilość zalet, dzięki czemu wyparły tradycyjne lakiery i już bardzo rzadko kobiety sięgają po tak mało trwały manicure.


Czy można wykonywać manicure hybrydowy samodzielnie?

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rozpocząć swoją przygodę z paznokciami hybrydowymi w domu. Ich samodzielne wykonanie, szczególnie na początku, nie będzie tak imponujące, jak paznokcie wykonane przez profesjonalistkę, ale warto zdobywać nowe umiejętności. W internecie jest wiele praktycznych porad jak wykonywać je krok po kroku i warto z nich skorzystać podczas nauki. Można zakupić model palca, który pozwoli na bezpieczne trenowanie i nabieranie wprawy, bez ryzyka uszkodzenia własnych paznokci.

Koszt samodzielnego wykonywania paznokci hybrydowych jest dużo niższy i wymaga nieco większej inwestycji, jedynie na samym początku. Posiadając już podstawowe sprzęty, tak naprawdę pozostanie głównie dokupywanie nowych kolorów lakierów i pilniczków.

Co jest potrzebne do wykonania paznokci hybrydowych?

Do wykonania paznokci hybrydowych będzie potrzebna przede wszystkim lampa UV. Jest wiele rodzajów i modeli, dlatego każdy znajdzie sprzęt, na miarę swoich wymagań i możliwości finansowych. Posiadając już lampę, należy zainwestować w lakiery hybrydowe, przeznaczone do utrwalania światłem UV. Sprawdź lakiery hybrydowe Semilac na wyprzedaży. Potrzebny będzie też cleaner i aceton oraz pilniczki i patyczki bambusowe do odsuwania skórek. W przyszłości warto będzie też kupić frezarkę, która ułatwi ściąganie hybrydy i nie zniszczy paznokci tak jak częste używanie acetonu. Wymaga ona jednak wprawy i nie każdy początkujący od razu poradzi sobie z jej wyczuciem.

Można skorzystać też z gotowego już zestawu, przygotowanego przez zaufanego producenta, który będzie zawierał lampę oraz wszystkie niezbędne elementy.

Od czego zależy trwałość manicure hybrydowego?

Na to, jak długo będzie można cieszyć się nowymi paznokciami, zależy od wielu czynników. Lakiery hybrydowe najlepiej wybierać spośród znanych i wysoko cenionych marek. Ryzykownym jest zamawianie produktów nieznanych firm, które kuszą nierealnie niską ceną. Nie tylko wpłynie to ja trwałość paznokci, ale też może zaszkodzić zdrowiu skóry i płytki paznokcia. Ważna jest też technika i dokładność. Nałożenie lakieru na skórki, sprawi, że będzie dostawać się pod niego powietrze i kolor będzie bardzo szybko odchodził od paznokci.

Warto też zwrócić uwagę na długość otwarcia produktów. Wykonując paznokcie tylko sobie, istnieje duże ryzyko, że nie zdąży się zużyć lakieru, przed utratą przez niego ważności. Przyjmuje się, że lakier hybrydowy nadaje się do użytku do pół roku po pierwszym otwarciu, jednak warto upewnić się co do tego na opakowaniu konkretnego producenta. Wpływ na jakość lakieru ma też odpowiednie przechowywanie. Często mówi się o trzymaniu lakierów w lodówce, co nie do końca jest dobrym pomysłem. Wyjątkiem jest gorące lato, kiedy temperatury w pomieszczeniu rzeczywiście mogą mieć szkodliwy wpływ na kosmetyki.

Źle przygotowana płytka paznokcia, to jedna z częstych przyczyn słabej trwałości lakieru. Żeby manicure wyglądał pięknie przez kilka tygodni, warto zwrócić szczególną uwagę na odtłuszczenie i wygładzenie paznokcia, zanim nałoży się na niego bazę.